צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

בסל הקניות 0 מוצרים

סה”כ:  ₪

המשך הזמנה
Tel cart

מעוניינים לתלות תמונה על הקיר? המדריך לבחירת דיבלים לגבס

בין אם מעוניינים בהתקנת זרוע לטלוויזיה, תליית תמונה או תליית מזנון על קיר גבס, שהרי בכול המקרים נידרש לעשות שימוש בדיבלים (מיתדים) ובברגים. ניתן למצוא כיום בשווקים מבחר בלתי נדלה של דיבלים מסוגים שונים, אך בטרם בחירת דיבלים מסוג כזה או אחר, חשוב לוודא שהם אכן מותאמים לסוג הקיר ולמשקל החפץ שאותו מעוניינים להתקין.

 

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת פרזול ג'רסי מציינים שקיימים כמה סוגי קירות כגון קירות גבס, קירות בלוקים, קירות איטונג וקירות בטון, לרוב ממ"דים, כשכול אחד מהם דורש דיבלים וברגים תואמים וגם אופן התקנה פרטני. גם בקטגוריית הדיבלים לגבס ניתן למנות מגוון סוגים שונים כמו דיבל גבס פרפר, דיבל גבס מתברג מפלסטיק או ממתכת, דיבל שרוול מתכת, דיבל חץ מתכת, דיבל גבס רוזטה ועוד.

 

דיבל גבס פרפר

באופן כללי, מחיר דיבל גבס נע בטווח שבין 8 - 3 שקלים ליחידה, בהתאם לסוג הדיבל ומאפייניו. כאמור, ישנו מגוון לא מבוטל של דיבלים לגבס, ובמהלך בחירתם יש לשים את הדעת למידות הדיבלים, כושר הנשיאה שלהם ואופן התקנתם. דיבל גבס פרפר מתאפיין בעומס נשיאה מרבי של 5 ק"ג ומתאים לתליית תמונות קלות משקל, מוביילים לוחות שעם וכדומה. 

 

שלבי התקנת הדיבל מורכבים מקידוח חור בקוטר של 8 מ"מ, יישור כנפי הדיבל והחדרתו אל הקיר, כשלאחר מכן יש להכניס את צוואר הדיבל בעזרת דפיקות קלות בפטיש. הברגת הבורג תוביל לפתיחת כנפי הדיבל ותקנה אחיזה טובה בחלקו הפנימי של הקיר. מחיר דיבל גבס פרפר עשוי לנוע בין 25 - 15 ₪ לשקית של 100 יחידות.

 

דיבלים לגבס מתברגים ממתכת או מפלסטיק

סוג נוסף של דיבלים לגבס הוא דיבל מתברג מפלסטיק. דיבל זה בעל כושר נשיאה של עד 10 ק"ג ומתאים לתליית מראה בינונית, תמונות, עציצים קטנים ועוד. התקנת הדיבל מורכבת מנעיצתו בקיר והברגתו עם כיוון השעון בעזרת מברגה או מברג פיליפס עד לחדירתו. במידת הצורך, ניתן לשלוף את הדיבל החוצה על ידי סיבוב נגדי.

 

לתליית רמקולים, מדפים קטנים לספרים ואובייקטים נוספים במשקל עד 15 ק"ג, יש להשתמש בדיבלים מתברגים ממתכת. אופן התקנתם זהה לאופן ההתקנה של דיבלים מתברגים מפלסטיק. להתקנת מדפים, מראות וכן הלאה או קיבוע חפצים מסיביים אל הקיר כדוגמת ארונות ושידות, יש לעשות שימוש במיתד שרוול מתכת שכושר הנשיאה שלו יכול להגיע ל- 25 ק"ג (בהתאמה לקוטר המיתד).